REKLAMA

REKLAMA

Bogusława Szczerbińska: „Oddanie głosu na mnie to inwestycja w przyszłość Sokółki”. Siedem pytań do kandydatki na burmistrza

Moja kandydatura nie wynika z ambicji zawodowych czy finansowych - osiągnęłam już w życiu wiele, dobrze wychowałam i wykształciłam dzieci, zbudowałam dom. Teraz chcę poświęcić się pracy na rzecz gminy, abyśmy mogli wspólnie kreować Sokółkę jako miejsce nowoczesne, przyjazne i prosperujące, które będzie magnesem dla inwestorów i dotacji, a także inspirującym domem dla nas wszystkich - podkreśla Bogusława Szczerbińska, kandydatka w wyborach na burmistrza Sokółki.

REKLAMA

Dlaczego zdecydowała się Pani startować w wyborach na burmistrza?

- Jestem sokółczanką z wyboru. Mieszkam tu już prawie 40 lat. Tu urodzili się i zdobyli dobre podstawy edukacji moi synowie. Zdecydowałam się kandydować na burmistrza Sokółki, ponieważ głęboko wierzę w niewykorzystany potencjał naszego miasta i pragnę być motorem napędowym dla zmian, które pozwolą nam się rozwijać i kwitnąć. Sokółka to miejsce, które ma wyjątkową mieszankę tradycji i nowoczesności i moim celem jest uchwycenie tej synergii, aby stworzyć przestrzeń, w której każdy mieszkaniec będzie mógł w pełni realizować swoje aspiracje. Moja kandydatura na burmistrza Sokółki jest podyktowana głębokim pragnieniem, aby nasze miasto oraz okoliczne wsie rozkwitły razem, tworząc jednolitą, silną i dynamiczną gminę. Wizja, którą chcę zrealizować, to nie tylko rozwój urbanistyczny i gospodarczy, ale również społeczny i kulturalny, który otworzy nowe możliwości dla wszystkich mieszkańców - od najmłodszych po seniorów.

Jako wicewojewoda podlaski miałam szansę obserwować i wpływać na rozwój całego regionu. Widziałam, jak skuteczne inicjatywy przekształcają społeczności, tworząc przestrzeń do życia, w której ludzie nie tylko chcą mieszkać, ale i mogą rozwijać swoje pasje, innowacje i przedsiębiorczość. Teraz pragnę tę perspektywę oraz zdobyte doświadczenia zastosować na rzecz mojej małej ojczyzny - Sokółki. Jako osoba aktywnie zaangażowana w życie społeczne i samorządowe mam głębokie zrozumienie i związki z naszą społecznością. Moje doświadczenie w edukacji i pracy w instytucjach publicznych zaowocowało szeregiem projektów, które nie tylko wzmocniły ducha obywatelskiego wśród młodzieży, ale również przyczyniły się do rozwoju lokalnej demokracji. Moje zaangażowanie w inicjatywy takie jak konkursy, projekty krajowe i międzynarodowe czy „Młodzi głosują”, "Szkoła demokracji" to przykłady tego, jak można skutecznie wspierać partycypację i samorządność. Teraz chcę przenieść ten zapał i doświadczenie na szersze pole, aby w Sokółce stworzyć miejsce, które nie tylko będzie piękne i bezpieczne, ale także dynamiczne, innowacyjne i otwarte na potrzeby wszystkich mieszkańców.

To, co mnie napędza, to przekonanie, że Sokółka zasługuje na więcej – na lepszą infrastrukturę, nowe możliwości dla młodych, wspieranie lokalnego biznesu i kultury. Chcę, aby nasza gmina była miejscem, gdzie kolejne pokolenia będą chciały pozostać, budować swoją przyszłość i cieszyć się wysoką jakością życia. Moim celem jest stworzenie warunków do tego, by młodzi ludzie widzieli tu swoją szansę na realizację zawodową oraz osobistą, bez konieczności wyjeżdżania w poszukiwaniu lepszych możliwości. Wizja miasta, które jest przestrzenią dla rozwoju, kreatywności i wspólnego dobra, jest tym, co mnie inspiruje do podjęcia wyzwania i kandydowania na burmistrza. Jestem gotowa wspólnie z Wami, mieszkańcami, dokonać zmian, które pozwolą naszej gminie rozkwitnąć.

Doceniam pracę obecnych włodarzy, ale zawsze można szukać alternatywnych rozwiązań, zrobić więcej, lepiej, szybciej.

Dlaczego to właśnie na Panią wyborcy powinni oddać swój głos?

- Oddanie głosu na mnie to inwestycja w przyszłość Sokółki. Jako były wicewojewoda podlaski mam doświadczenie, które pozwala mi spojrzeć na potrzeby naszej gminy z szerszej perspektywy. Praca na tym stanowisku umożliwiła mi współdziałanie z różnymi poziomami administracji - od rządu centralnego, poprzez samorząd wojewódzki, współpracę z miastem Białystok, samorządy powiatowe i gminne. To doświadczenie dało mi wiedzę i narzędzia do efektywnego działania ponad podziałami i wykorzystania tego potencjału dla dobra Sokółki.

Moja kandydatura nie wynika z ambicji zawodowych czy finansowych - osiągnęłam już w życiu wiele, dobrze wychowałam i wykształciłam dzieci, zbudowałam dom. Teraz chcę poświęcić się pracy na rzecz gminy, abyśmy mogli wspólnie kreować Sokółkę jako miejsce nowoczesne, przyjazne i prosperujące, które będzie magnesem dla inwestorów i dotacji, a także inspirującym domem dla nas wszystkich. Chcę pracować na rzecz silnej ekonomii, która wspiera lokalnych przedsiębiorców i przyciąga nowy biznes, rozwijając przy tym miejskie i wiejskie obszary naszej gminy. Oddając na mnie swój głos, wyborcy mogą być pewni, że nie dążę do rewolucji, ale do przemyślanych zmian, które będą odzwierciedlać wspólne aspiracje wszystkich mieszkańców gminy. Jestem przekonana, że burmistrz powinien służyć ludziom, a nie odwrotnie, i to mieszkańcy są sercem każdej decyzji podejmowanej przez władze samorządowe.

Moja kampania opiera się na dialogu i otwartości. Nie zamierzam tworzyć konfliktów, lecz budować mosty. Jako kandydat niezależny, jestem w stanie rozmawiać i współpracować z każdym, kto ma dobre intencje wobec Sokółki. Moim celem jest bycie burmistrzem dla każdego mieszkańca, niezależnie od ich przekonań politycznych. Chcę, by nasza gmina była wzorem skutecznej współpracy między gminą a powiatem, gdzie każdy projekt i inicjatywa są realizowane z myślą o dobru wspólnym. Jako burmistrz będę dążyła do tego, aby urząd gminy był miejscem otwartym i dostępnym dla każdego, gdzie dialog i współpraca są podstawą działania. Zależy mi na budowaniu relacji opartych na zaufaniu i wzajemnym szacunku, gdzie słuchanie mieszkańców jest priorytetem, a ich opinie są kluczowe w procesie decyzyjnym. Planuję regularne spotkania z mieszkańcami, aby nie tylko informować o planowanych działaniach, ale również słuchać, co ludzie mają do powiedzenia na ich temat. Gdyby zdarzyło się, że jakieś działania nie spotkają się z aprobatą mieszkańców, zawsze będę otwarta na rozmowy i gotowa do wprowadzenia potrzebnych zmian. Moje drzwi zawsze będą otwarte dla każdego, kto chce porozmawiać o tym, co dla niego ważne. Chcę, aby Sokółka była gminą, w której władze i mieszkańcy pracują razem na rzecz dobra wspólnego.

Podsumowując, moje doświadczenie w administracji wojewódzkiej, a teraz determinacja do pracy na rzecz Sokółki, są gwarancją, że jako burmistrz będę pracownikiem wszystkich mieszkańców gminy, który zawsze będzie stawiał na pierwszym miejscu ich dobro i zadowolenie z życia w naszej wspólnej małej ojczyźnie.

Dlatego zachęcam do oddania na mnie głosu - jako kandydata, który ma ambicję bycia postrzeganym jako najlepszy Burmistrz Sokółki.

Czy obawia się Pani konkurentów?

- Konkurencja jest naturalnym i zdrowym elementem każdych wyborów, ponieważ oferuje wyborcom różnorodność wyboru i zapewnia dynamikę debaty publicznej. Nie obawiam się konkurentów, gdyż moje podejście do wyborów jest zdefiniowane przez pragnienie wprowadzenia pozytywnych zmian w gminie, a nie przez samą rywalizację. Szanuję wszystkich kandydatów. Moją kampanię prowadzę niezależnie, bez wsparcia wielkich partii politycznych czy urzędów (które nie mogą być angażowane w kampanię wyborczą). Oczywiście, będę w pełni oddana słuchaniu i rozumieniu potrzeb mieszkańców Sokółki. Nie zamierzam atakować moich konkurentów, ponieważ uważam, że Sokółka potrzebuje teraz spokoju i konstruktywnego działania, nie zaś dalszych konfliktów. Nasza gmina i powiat od dawna zmagały się z wewnętrznymi sporami, które hamowały nasz rozwój. Jako nowa osoba w tym środowisku, ale z cennym doświadczeniem, chcę skupić się na pozytywnej kampanii, której celem będzie przekształcenie Sokółki w lepsze miejsce do życia dla nas wszystkich.

Liczę na możliwość wspólnej rozmowy i wymiany pomysłów zarówno z mieszkańcami, jak i z innymi kandydatami, którzy, jestem przekonana, również mają wiele wartościowych propozycji dla naszej gminy. Razem możemy pracować na rzecz tego, aby Sokółka wykorzystała swój pełen potencjał i stała się gminą, która rozwija się i progresuje, z korzyścią dla nas wszystkich.

Jakimi sukcesami na niwie samorządowej i społecznej może się Pani pochwalić?

- Moje doświadczenie na stanowisku wicewojewody podlaskiego dało mi szeroką perspektywę na to, jak decyzje administracyjne wpływają na życie lokalnych społeczności. Przez mój urząd przechodziły prawie wszystkie ważne projekty dla regionu – od inwestycji drogowych, przez wsparcie dla szpitali, aż po finansowanie edukacji. Choć jestem świadoma, że moja rola miała znaczenie w tych procesach, to jednak sukcesy te przypisuję zespołom samorządowym, które na co dzień pracują na sukces naszych wspólnych inicjatyw.

W administracji publicznej nie ma miejsca na indywidualne triumfy, ponieważ każde zwycięstwo jest efektem współpracy i zaangażowania wielu osób – od urzędników, przez specjalistów, po mieszkańców naszej gminy. Nie chcę przywłaszczać sobie zasług za prace, które były wynikiem współdziałania wielu osób. Jako burmistrz Sokółki chcę kontynuować ten model pracy zespołowej, gdzie każdy wkład jest ważny i doceniany. Praca urzędników samorządowych jest często niedoceniana, choć to oni są fundamentem funkcjonowania gminy i często pierwszą linią kontaktu z mieszkańcami, absorbując zarówno ich troski, jak i krytykę. Jako przyszły burmistrz Sokółki chcę, aby moja administracja była synonimem współpracy i uznania dla pracy każdego członka zespołu.

Moją ambicją jest zbudowanie w urzędzie gminy kultury doceniania pracy urzędników, gdzie nie tylko burmistrz czy jego zastępcy otrzymują uznanie, ale przede wszystkim ci, którzy są bezpośrednio odpowiedzialni za realizację zadań. Jeśli zdołamy wzmocnić budżet Sokółki, to sukces ten będzie przede wszystkim sukcesem naszego zespołu, a środki te zostaną przeznaczone także na dalsze wsparcie pracy urzędników.

Mój największy sukces widzę w pozytywnym odbiorze mojej pracy przez mieszkańców i współpracowników. To, że była ona widoczna i ceniona, jest dla mnie potwierdzeniem, że dobrze wykonywałam powierzone mi zadania. Moje zaangażowanie było dostrzegane przez wiele samorządów. Otrzymywałam podziękowania za współpracę i realizację wspólnych przedsięwzięć, za wsparcie, za pomoc w realizacji inwestycji, za wkład w rozwój, czy po prostu za życzliwość i przychylność. Uważam też, że przyznawanie środków jest po prostu realizacją zadań, wypełnianiem swoich funkcji w ramach obowiązków i nie pochwalam przypisywania sobie zasług w tym zakresie. To są publiczne środki i nie można ich przyznawania, czy zdjęcia zrobionego na tle lub podczas otwarcia inwestycji traktować jako swojej zasługi. Pragnę, aby każdy sukces był sukcesem nas wszystkich, mieszkańców gminy, i aby był on odzwierciedleniem solidnej pracy zespołowej, która pomaga wzmacniać nasz lokalny budżet i jakość życia w gminie.

Co uznaje Pani za swoją największą porażkę?

- W moim życiu, podobnie jak w życiu każdego z nas, były momenty trudne, ale nie postrzegam ich w kategoriach porażek. Każde doświadczenie, również to najbardziej bolesne, jak przedwczesna śmierć mojego męża, wniosło coś ważnego w moje życie i ukształtowało mnie jako człowieka. Te wydarzenia nauczyły mnie empatii, wytrwałości i przewartościowania tego, co w życiu najważniejsze.

W kontekście mojej kariery publicznej i samorządowej, staram się patrzeć na każde wyzwanie jako na lekcję, która pozwala mi stać się lepszym liderem. Trudności, z którymi się mierzyłam, dały mi unikalną perspektywę na to, jak ważne jest, by w polityce i zarządzaniu publicznym kierować się otwartością i zrozumieniem dla każdego człowieka.

Nie jestem osobą, która ucieka od problemów czy trudnych decyzji, a raczej staram się z nich czerpać naukę i siłę do dalszego działania. To właśnie te doświadczenia zainspirowały mnie do stania się kandydatem, który chce otwarcie słuchać mieszkańców i działać na rzecz dobra wspólnego. Jako przyszły burmistrz, chciałabym przekuć te życiowe doświadczenia w siłę, która będzie służyła wspieraniu naszej gminy i każdego, kto potrzebuje zrozumienia i wsparcia w trudnych chwilach.

REKLAMA

Jakie cele stawiałaby Pani sobie na najbliższe 5 lat w przypadku wygranej?

- Cele, które chciałabym zrealizować przez najbliższe 5 lat służą planowemu i zrównoważonemu rozwojowi. Zaprezentowałam je już kilka dni temu w swoim programie wyborczym, który udostępniłam na Facebooku. Są one ambitne, bo gmina Sokółka będzie rozwojowa, skuteczna i ambitna w realizacji potrzeb mieszkańców.

Główne cele to:

1. Dobre zarządzanie i zrównoważony rozwój gminy.
2. Stworzenie perspektyw ludziom młodym (dobrze płatnej pracy, warunków do mieszkania, edukacji dzieci).
3. Planowa polityka senioralna.
4. Wzmacnianie kompetencji i innowacji w administracji.
5. Wspieranie przedsiębiorców.
6. Wspieranie rolnictwa.
7. Planowy rozwój i utrzymanie infrastruktury drogowej w gminie.
8. Budowa i modernizacja infrastruktury sportowej i rekreacyjnej.
9. Współpraca z samorządem powiatowym, z organizacjami pozarządowymi.
10. Wspieranie aktywności kobiet. Programy wsparcia dla kobiet na różnych etapach życia, w tym młodych matek.
11. Rozwój kultury.
12. Rozwój turystyki, w tym szlaków turystycznych i agroturystyki.
13. Stworzenie miejskiej przestrzeni wysokiej jakości
14. Budowanie bezpiecznej, gościnnej, przyjaznej i otwartej gminy.

Realizacji celów głównych będą służyły cele szczegółowe, zadania służące ich realizacji z podziałem na obszary:

Środowisko:

Zakończenie budowy i modernizacja sieci wodociągowej w gminie.
Udrożnienie, rozbudowa i zmodernizowanie sieci kanalizacji deszczowej.
Modernizacja oczyszczalni ścieków (konieczność zastosowania nowych technologii).
Wsparcie mieszkańców gminy w budowie przydomowych oczyszczalni ścieków.
Analiza sytuacji wysypiska w Karczach pod kątem szans i zagrożeń i podjęcie działań mających na celu zarówno obniżenie kosztów wywozu odpadów, jak i ochronę środowiska.

Gospodarka:

Szeroka współpraca z przedsiębiorcami w oparciu o zdiagnozowane potrzeby i bieżącą sytuację – MUSIMY BYĆ ŚWIADOMI, ŻE JEŚLI NIE BĘDZIE MIEJSC PRACY, TO NIE BĘDZIE ROZWOJU.
Opracowanie nowej Strategii Rozwoju Gminy nastawionej na mieszkańców i ich potrzeby.
Wspieranie budowy trasy S19 (np. nie można blokować wycinki drzew na potrzeby budowy).
Aktywowanie Rady Gospodarczej (taka inicjatywa była, ale nie funkcjonuje) z udziałem biznesu i nauki – cykliczne, merytoryczne spotkania.
Wspieranie i rozbudowa infrastruktury przeładunkowej i logistycznej związanej z ruchem międzynarodowym.
Przygotowanie terenów inwestycyjnych dla rozwoju przedsiębiorstw. Utworzenie strefy inwestycyjnej, logistyczno-przemysłowej ulokowanej przy nowobudowanej obwodnicy Sokółki i utworzenie punktu wpierania inwestorów.

Zarządzanie mieniem gminy:

Racjonalne zarządzanie mieniem gminy.
Modernizacja targowiska miejskiego.
Przygotowanie i wyposażenie miejsca na sprzedaż lokalnych produktów rolnych i wyrobów tradycyjnego rzemiosła.
Stworzenie Wieloletniego Programu Inwestycyjnego, w tym modernizacji i utrzymania dróg i ulic w gminie, monitorowanie i planowa realizacja zadań zgodnie z potrzebami.
Modernizacja i naprawy dróg gminnych zgodnie z Programem.
Troska o zrównoważony rozwój gminy przy tworzeniu budżetu, uwzględniając potrzeby mieszkańców.
Budowa mieszkań czynszowych w ramach Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN Podlaskie.
Budowa mieszkań (np. komunalnych, socjalnych) z programów rządowych.
Remonty mieszkań komunalnych.
Wsparcie inicjatywy budowy bezpiecznego skrzyżowania, np. ulic Mariańskiej i Grodzieńskiej (sygnalizacja świetlna).
Podjęcie działań w kierunku likwidacji wykluczenia terenów wiejskich ze względu na dostęp do komunikacji autobusowej.
Likwidowanie barier komunikacyjnych – KŁADKA PIESZO-ROWEROWA NAD TORAMI ŁĄCZĄCA ULICĘ ROSKI MAŁE Z ULICĄ KOLEJOWĄ.
Tworzenie nowych miejsc parkingowych na terenie miasta.
Montaż instalacji ładowarek do ładowania samochodów elektrycznych.
Przestrzeń wysokiej jakości (przestrzeń publiczna jako obszar bezpieczny i dostępny, przestrzeń integracji mieszkańców, uwzględniająca walory estetyczne i kulturowe, tożsamość miejsca) gdzie głównym „architektem” są mieszkańcy.

Bezpieczeństwo:

Planowa realizacja zadań z zakresu obrony cywilnej, np. edukowanie społeczeństwa jak postępować w przypadku zagrożenia, gdzie znaleźć bezpieczne schronienie.
Współpraca z powiatem w zakresie zapewnienia opieki zdrowotnej mieszkańcom gminy.
Pozyskiwanie środków na wsparcie osób niepełnosprawnych i wykluczonych społecznie.
Analiza potrzeb w zakresie mieszkań komunalnych i podjęcie działań zmierzających do zapewnienia dachu nad głową potrzebującym.
Zorganizowanie miejsc dziennego pobytu dla osób starszych.
Zorganizowanie nowych, bezpiecznych miejsc do zabawy i wypoczynku (m.in rozbudowa infrastruktury rekreacyjno-sportowej na zalewem, zagospodarowanie parku miejskiego, letnie ogródki).

Oświata, sport i rekreacja:

Budowa infrastruktury sportowej przy szkołach w trosce o zdrowie i rozwój fizyczny dzieci.
Wspieranie lokalnych drużyn sportowych.
Wspieranie i zachęcanie kadry nauczycieli do doskonalenia pod kątem nowoczesnych metod kształcenia.
Rozwój talentów uczniów i kompetencji kluczowych (porozumiewania się, umiejętności uczenia się, umiejętnego i krytycznego wykorzystanie technologii, inicjatywności i przedsiębiorczości, kompetencji społecznych i obywatelskich, myślenia matematycznego).
Promowanie kształcenia ustawicznego.
Promowanie zdrowego trybu życia.
Wykorzystanie źródeł zewnętrznego współfinansowania inwestycji oraz programów wspierających tzw. działania miękkie.
Rozbudowa miejskiej infrastruktury sportowej.
Organizowanie imprez i konkursów sportowych, naukowych i kulturalnych.
Zwiększenie miejsc w żłobku i przedszkolu.
Wspieranie rozwoju aktywności, np. Koła Gospodyń Wiejskich, Ochotnicze Straże Pożarne, sołectwa, rady osiedlowe, UTW, ZEiR, ZHP, ZP i P ZS, gminy wyznaniowe i inne stowarzyszenia, organizacje pozarządowe.
Modernizacja klubów wiejskich, świetlic oraz remiz OSP.
Modernizacja placów zabaw przy przedszkolach.
Rozbudowa skate parku, bumper parku przy stadionie miejskim oraz ich budowa na Osiedlu Zielonym.
Rozbudowa basenu o funkcję zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych.
Remont płyty głównej boiska oraz bieżni stadionu miejskiego
Remont wewnątrz szkoły w Rozedrance Starej i innych szkołach według potrzeb.
Zagospodarowanie parku miejskiego i terenu przy parku, np. letnie ogródki
Modernizacja Ośrodka nad Zalewem wraz z oczyszczeniem zbiornika i budową wyciągu narciarskiego.
Rewitalizacja centrum Sokółki wraz z remontem elewacji budynków oraz budową miejsc odpoczynku, rekreacji oraz stref zieleni miejskiej.
Przebudowa placu przy pomniku Marszałka J. Piłsudskiego.
Zorganizowanie opieki dla dzieci w czasie ferii i wakacji w godzinach pracy rodziców.

Promocja gminy:

Stworzenie gościnnej gminy.
Aktywna współpraca z miastami partnerskimi, wymiana doświadczeń i wspólne projekty i pozyskiwanie nowych partnerów.
Rozwój i tworzenie szlaków turystycznych z wykorzystaniem istniejących atutów (zabytków, wydarzeń, zjawisk) i wielokulturowości oraz ich promowanie.
Organizowanie konkursów i zawodów o szerokim zasięgu.
Zorganizowanie festiwalu o zasięgu najpierw wojewódzkim, a później krajowym.
Promowanie lokalnych przedsiębiorców.
Promowanie lokalnej twórczości, lokalnych produktów i walorów.
Stworzenie spójnej oferty turystycznej, w tym gastronomiczno-hotelowej.
W ramach rozwoju partycypacji obywatelskiej:
Otwarty urząd z zarezerwowanym czasem na regularne spotkania z mieszkańcami.
Rozbudowa platformy internetowej dla łatwiejszego zgłaszania pytań i konsultacji społecznych.
Rozwój budżetu obywatelskiego, aby umożliwić mieszkańcom realny wpływ na decyzje.

Co by Pani robiła, gdyby nie została Pani burmistrzem?

- Moje zaangażowanie w wybory na burmistrza Sokółki wynika z głębokiego przekonania o możliwościach lepszego jutra dla naszej gminy, a nie z potrzeby poszukiwania nowej pracy czy zdobywania osobistego uznania. Moja obecna praca jako zastępcy dyrektora w Muzeum Podlaskim oraz życie rodzinne, z dorosłymi samodzielnymi dziećmi, są dla mnie źródłem satysfakcji i stabilizacji.

Moim celem jest wykorzystanie swojego doświadczenia, wiedzy i pasji, aby przyczynić się do rozwoju Sokółki. Mam nadzieję, że mieszkańcy rozpoznają tę intencję i obdarzą mnie zaufaniem, umożliwiając mi wprowadzenie zmian, które uważam za kluczowe dla naszej wspólnoty.

Jeżeli jednak wyborcy zdecydują inaczej, to nie zmieni to mojej determinacji, by służyć Sokółce. Będę kontynuować moją pracę w muzeum i zaangażuję się jeszcze głębiej w działalność organizacji pozarządowych, realizując projekty na rzecz społeczności lokalnej. Może to będzie również dobry moment, aby rozważyć własną działalność gospodarczą, która przyniesie korzyść zarówno mnie, jak i naszej gminie.

Bez względu na wynik wyborów, pozostanę aktywnym członkiem naszej społeczności. Sokółka to moje miasto, tu mieszkam, mam przyjaciół i tu chcę pracować dla dobra nas wszystkich.

* * *

Takie same pytania przesyłamy wszystkim kandydatom na wójtów i burmistrzów z powiatu sokólskiego. Jeśli zamierzasz ubiegać się o najwyższy urząd w gminie, daj się poznać mieszkańcom! Skontaktuj się z nami mailowo pisząc na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Udzielone pisemnie odpowiedzi opublikujemy na portalu wybory2024.iSokolka.eu. 

(pb)

REKLAMA

Wróć do początku strony